A Harmadik Birodalom Weboldala

Pozíció:Home >A III. Birodalom legismertebb személyei >Adolf Hitler >Hitler félelmei és vonzalmai



Széles körben ismert, hogy Hitler undorodott az alkoholtól, a dohányzástól, és a hústól. Némelyek ezt a zsarnoki apa
iránti gyûlöletével magyarázzák. Tény, hogy az apja, Alois Hitler szerette a húsételeket, erõs dohányos volt, és gyakran látogatta a különféle sörözõket. Hitler életében hét olyan nõ volt, akikkel romantikus kapcsolatba kerülhetett volna, ha nem félt volna az ilyen kapcsolatoktól. Az elsõ egy Stephanie nevû fiatal linzi lány volt. Barátja Kubizek szerint Hitlert teljesen elbûvölte a bájos kis teremtés, de közeledni nem volt hozzá bátorsága. Stephanie édesanyjával mindennap átkelt a Linz-Leonding hídon
és néhány órás sétát tett Linz belvárosában. Adolf türelmetlenül várta õket a híd linzi oldalán, hátha elkaphatja Stephanie pillantását, esetleg mosolyát. De Stephanie nem sokat törõdött vele. Késõbb Stephanie hozzáment egy fiatal katonatiszthez
és elköltözött Linz-bõl, nagyjából akkortájt amikor Hitler Bécsbe költözött. Sok évvel a második világháború befejezése után egy újságíró rátalált Stephaniere, aki egy ezredes özvegyeként élt egy német kisvárosban. Titkos hódolója ekkorra már rég halott volt és nevét a gonoszság szinonimájaként emlegették. Az újságíró megkérdezte az idõs hölgyet, hogy emlékszik-e arra a jól öltözött fiatalemberre, aki annak idején mindennap megvárta a Linz-Leonding hídnál. - Halványan - válaszolta a hölgy. El lehet képzelni a megdöbbenését, amikor megtudta, hogy az illetõ valójában nem volt más, mint Adolf Hitler! Hitler hölgyismerõsei közül valószínûleg Stephanie volt az egyetlen lelkileg kiegyensúlyozott alkat. A többiek mind, vagy öngyilkosok lettek, vagy öngyilkossági kísérletet hajtottak végre. Geli Raubels, Hitler unokahúga, aki állítólag intim kapcsolatban állt Hitlerrel, pisztollyal vetet véget életének, a náci hatalomátvétel estéjén. Eva Braun, aki végül néhány órával közös öngyilkosságuk elõtt feleségül ment Adolf Hitlerhez, eredetileg egy, a Führer környezetéhez tartozó fényképész aszisztense volt.
Nem keltetette fel a Führer érdeklõdését egészen a második öngyilkossági kísérletéig. De attól fogva egyre közelebb kerültek egymáshoz, és végül össze is házasodtak. Hitler mindig is nagy tisztelõje volt a halálnak, és érdekelték azok az emberek, akik oly módon mertek szembe nézni a halállal, hogy saját életüknek akartak véget vetni. Hitler idegenkedett a nõktõl, és félt a szexualitástól is. Bár keringtek történetek állítólagos szexuális kapcsolatairól, valószínû, hogy kevés szerelmi kapcsolata volt, sõt az is lehetséges, hogy szûzen halt meg. A szexualitástól való félelméhez hozzájárulhatott feltételezett egyheréjûsége. Hitlernek egyéb fóbiái is voltak. Félt a lovaktól, a víztõl, a sötétségtõl. Rezidenciája és irodái egész hajnalig fényárban úsztak. Amilyen különös félelmei voltak, éppoly különös vonzalmai is voltak. Hitlert vonzotta az emberi vér, a lefejezés, és a hollók látványa.
Rajongott a farkasokért, melyek szent állatai voltak. A germán tradíció szerint a holló halált jelent, megjelenését baljós elõjelnek tekintették. Európa nagy részén a hagyomány összefüggésbe hozta a hollót a gonoszsággal, a démonokkal, sõt magával a Sátánnal is. Hitler rendeletet adott ki a hollók védelmére. Semmilyen formában nem volt szabad bántani õket. A farkas is olyan állat melyet azonosítani szoktan a Sátán-nal. Hitlernek nagyon tetszett az a névmagyarázat, mely szerint az Adolf az õsi germán Athalwolf vagyis az atah és wolfa szavakból származik és annyit jelent, hogy nemes farkas. Hitler gondolkodásában kezdettõl fogva jelentõs szerepet játszott a farkas fogalma. A Reischwehr politikai kémjeként Hitler mindvégig a Herr Wolf álnevet használta. A Führer háborús fõhadiszállásai is farkasneveket kaptak. Hitler kedvenc kutyája egy Blondi nevû farkaskutya volt.
Hitler választotta a Volkswagen gyár nevéül a Wolfsburg (Farkasvár) nevet.